סנא פרח בשארה –פסלים- חיפה

אינדקס אתרים
אינדקס אתרים, אינדקס אתרים חינם, אינדקס אתרים איכותי
 

24-01-2020 ראשי רשימת אתרים צור קשר הוסף אתר
 
 
סנא פרח בשארה –פסלים- חיפה
 
חיפושים אחרונים
אינדקס אתרים  »  סנא פרח בשארה –פסלים- חיפה
סנא פרח בשארה פסלת . זכתה בפרס שטרוק 2007 אחד מפסליה מוצג בבית המשפט המחוזי בירושלים
קורות חיים
נולדה בנצרת -1964.  1985 היא סיימה את לימודיה במכללת ויצו חיפה. ב1988 היא סיימה B.A  באמנות היצירה וסוציולוגיה באניברסיטת חיפה. ב2008 סיימה מוזיאולוגיה באוניברסיטת חיפה . עבודותיה נמצאות במספר אוספים פרטיים, אחד מפסליה ציפור עשוי ברונזה מוצג בבית המשפט המחוזי בירושלים. היא זכתה בפרס יקיר אמן חיפה 2000, ופרס עיריית חיפה  ע"ש הרמן שטרוק 2007 . הציגה תערוכות יחיד וקבוצתיות במספר מקומות. חיה ויוצרת בחיפה.
הפסלים של סנא
הפסלים עשויות מברונזה חומר מסורתי שנעשה בו שימוש מודרני
הזהות הנשים נוכחת בפסלים, לעומת זאת יש חוסר עניין להצביע על זהות אישית, היצירות חסרות תווי פנים, ואינן נושאות זהות לאומית, דתית או אתנית הן נשים אוניברסאליות והן מתאפיינות ע"י כמה אלמנטים:
אלמנט הפירוק המקיים את השלם; מודולאריות המדמה משחק הרכבה שהצופה יכול לקחת חלק; חלל נגטיבי ההופך לפוזיטיבי ומטשטש את הגבול בין החומר והרוח; המשחק בחלקי הפסלים מאפשר פירושים ברמות מורכבות ושונות .
הפירוק של השלם, הקיטוע והשבירה של פסלי הנשים, לצד חוסר העניין להצביע על זהותן, נוגעות בסוגיות מגדריות המבטאות קונפליקט פנימי אותו חוות נשים הנדרשות למלא אין-ספור תפקידים, האישה ששואפת לשלמות ומוגבלת ביכולתה המעשית להגיע אל הרצוי ועליה להסתפק במצוי. בה בעת, אותה זהות בלתי מוגדרת מאפשרת לצופה מבט המגדיר את האישה כסמל האומה, האדמה, החברה והעולם המחולק בו אנו חיים ודורש מאיתנו לסדר את החלקים , בתוך מכלול הזהויות הרבות שכל אחד מרכב. וכמורכבות הפסלים מורכבות הפירושים שנובעת מהשוני והשוויון והזמן והמקום של המתבונן,
היצירות של הפנים הן  פורטרט ללא פרטי פנים, הן מבטאות מצב פנימי ללא מסכה של הפנים, מצב אמיתי שכל אחד יכול לחוות  מין צעקה גדולה, אמירה ,תסכול, או תקווה לעתיד טוב יותר.

 
 

אתרים נוספים בתחום מכירות

 
מאמרים אחרונים
 
אתרים מומלצים
  • איקאה
    רשת עשה זאת בעצמך הגדולה בעולם
  • מחסני חשמל
    רשת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה הגדולה בישראל
 
מאמרים   |   סנא פרח בשארה –פסלים- חיפה
הוסף אתר חינם   |   תגיות   |   אינדקס אתרים - למה זה טוב ?   |   מפת האתר   |   צור קשר   |  
כל הזכויות שמורות לאינדקס אתרים hiz.co.il © 2017